Cvičení sm system

Komplexní rehabilitace páteře pomocí SM systému je ideálním preventivním cvičením i komplexním rehabilitačním programem.SM system (stabilizace a mobilizace - pevná a pohyblivá páteř),je metoda cvičení se speciálním elastickým lanem, která Vás naučí správně zapojovat svaly do spirálních řetězců. Tato zřetězení vytváří v těle trakční sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zvětšením meziobratlového otvoru se zároveň zmenší tlak na nervový kořen, způsobující vystřelující bolest do končetin. Páteř se vyrovnává do střední linie.
 

SM systémElastické lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně narůstající síle, která aktivuje svalové spirály. Lze ho uchytit třeba za nohu stolu, za topení, za madlo nebo za očko přivrtané do zdi, v přírodě za strom nebo větev. Může Vás doprovázet na dovolené nebo při sedavém zaměstnání v kanceláři.

SM systém posiluje oslabené a zároveň protahuje zkrácené svaly, a tím navrací tělu optimální pohyblivost, stabilizuje chůzi. Domácí odcvičení základních 12 cviků trvá 10 - 15 minut, s rozšířeným cvičebním programem lze cvičit déle dle chuti, nálady a odhodlání. Ideální je cvičení každodenní!

 

Pravidelné cvičení je preventivní zejména na tzv. civilizační nemoci. Tyto nemoci vznikají zejména v důsledku dlouhodobého sezení a malé míry přirozeného pohybu.

 

SM systém se vyvíjí od osmdesátých let dvacátého století a má tedy za sebou více než 25 let klinických zkušeností.

 

Individuální cvičení SM system 30 min. 240Kč

 

 Naučíte se správné techniky cvičení, je důležitým základem pro pokračování v cvičení doma a  pro pokročilé. Ke cvičení je zapotřebí elastické cvičební lano,které Vám na cvičení zapůjčíme.Pro domácí cvičení budete mít možnost zakoupení lana na míste za 550Kč.

  

Jak často cvičit?

- nejlépe denně 10-20 minutovou sestavu.

- 1x týdně pod odborným vedením 45 minut

- cvičí se v ponožkách

Před cvičením SM systemu doporučujeme srovnání těla Dornovou metodou,kdy se jemně srovnají obratle a klouby do správné polohy.

SM systém je využitelný jako komplexní rehabilitační program pro

 • bolesti krční, hrudní a bederní páteřeSM systém
 • vystřelující bolesti od páteře do ruky nebo hlavy
 • skoliózy
 • onemocnění meziobratlových plotének
 • - bolesti páteře
 • - akutní výhřez meziobratlové ploténky
 • - skolióza
 • - vadné držení těla nejen u dětí - např. kulatá záda, zvětšená bederní lordóza
 • - zúžený páteřní kanál
 • - bolesti velkých kloubů
 • - bolesti hlavy, závratě
 • - hypermobilita
 • - snížená plotýnka
 • - plochonoží
 • - v průběhu celého těhotenství
 • - doplněk rekreačního i vrcholového sportu s cílem předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů, a tím i zlepšit sportovní výkon
 • - je vhodné pro všechny bez ohledu na věk a pohlaví

 

SM systém se využívá jako součást léčby u onemocnění

- srdečně cévní - zlepšení hybnosti hrudní páteře a žeber, zlepšení kvality dýchání

- trávicí soustavy - díky střídavému napětí svalů dochází k masáži orgánů dutiny břišní, zejména střev a blahodárnému účinku na pravidelné zažívání

- močopohlavního ústrojí - posílení a protažení svalů pánevního dna, které je vhodné pro muže i ženy. Cvičení uvolní inervaci i cévní zásobení pánevního dna a tím i zlepší funkci celého ústrojí.

- inkontinence - cvičení slouží i jako prevence a léčba inkontinence

Toto cvičení používá i řada sportovců jako kondiční tréning, prevenci přetížení a k regeneraci páteře.

SM systém se může stát Vaší cestou z ordinace ke kvalitnímu způsobu života a zpět ke sportu.

SM systém je kombinací manuálních technik, cvičení s dopomocí a aktivního cvičení. Vhodnou kombinaci dostanete vždy vzhledem k problému, se kterým přicházíte.

V celém systému se pracuje na uvolnění přetížených struktur a posílení oslabených svalů. Využívá se pružného odporu, který Vám pomůže lépe posílit i protáhnout a to v pohybech, které regenerují pohybový aparát a pomáhají lepší činnosti vnitřních orgánů. Cvičení je sestaveno tak, že se svaly řetězí do svalových spirál od nohy až k ruce - díky tomu se vytváří vertikální trakční síla na páteř a velké klouby. Tím dochází k regeneraci pohybového ústrojí. Cvičením dochází také ke zvýšení elasticity hrudníku. Střídavé stahy svalů masírují orgány břišní dutiny. SM systém se proto využívá jako prevence i jako léčba.

Celý tento systém má pouze jedinou nevýhodu: cvičit za Vás nikdo nebude.

Více informací na www.smsystem.cz